Petek Temizleme

Petek Temizleme

Bursa Petek Temizleme Ücreti

Petek Temizleme Bireysel ısınma cihazlarından olan kombilerin bağlantılı olarak çalıştığı petekler ısı dağılımını daha iyi sağlaması açısından önemli bir işleve sahiptir. Peteklerde oluşabilecek aksilikler kombinin çok yüksek ayarda çalışması halinde dahi ısınmayı tam olarak gerçekleştiremez ve aksaklıklar ortaya çıkar. Genel olarak kir, kireç ve tıkanma sorunları ile peteklerde sıcak suyun akışı yavaşlar ve bu da ısınma açısından verimsizlik yaratır. Kombinizi son ayarına kadar açıyor ve hala ısınamıyor ve bunun yanı sıra doğalgaz faturalarınız da yüklü geliyorsa mutlaka peteklerinizi bir kombi servisine göstermelisiniz. Kalorifer petekleri, doğalgaz petekleri ve merkezi ısıtma sistemlerinde kullanılan petekler ısı dağılımını sıcak suyla gerçekleştirirler. Zaman içerisinde su da bulunan kireç, çamur ve kirler katmanlaşarak suyun akış hızında etki yaratan bir olumsuzluk oluşturur. Bu durumun ısınmaya yansıması da tabi ki doğal bir durum olacaktır.

Petek temizleme nasıldır?

Petek temizleme; her türlü ısıtma sistemlerinde kullanılan peteklerin belli aralıklarla suyunun boşaltılarak içinin ilaçlarla yıkanması şeklinde gerçekleştirilir. Enerjiyi ve yakıtı boş yere harcamak için petek temizleme uygulaması profesyonel olarak yaptırılmalıdır.

Peteklerin uzun süre kullanımı ile içlerinde su da bulunan kir, çamur ve kireç gibi tortuların belli zaman sonra birikmesi ayrıca katmanlaşarak suyun geçiş yolunu engellemesiyle ortaya çıkan bir durum söz konusudur. Böyle olması halinde yakıt ne kadar çok kullanılsa dahi kaliteli ve verimli bir ısınma gerçekleşemez. Böylece hem enerjinin boşa harcanması hem de yüksek faturalar ödeyerek ısınamama sorunu oluşur..

Petek temizleme uygulaması ne şekilde gerçekleşir?

Petek temizleme uygulamasını kombi servisleri yerine getirir. Bireysel olarak yapmaya kalkmanız halinde pek etkili bir çözüm oluşturmanız mümkün olmayacaktır. O nedenle mutlaka yıl içerisinde bir kez dahi olsa profesyonel olarak servislere müracaat etmelisiniz.

Petek temizliğini uygulayacak servis evlerde bu işlemi gerçekleştirir. Öncelikle kombinin çalışması durdurulur ve peteklerde bulunan su dışarı boşaltılır. Bunun için uygun bir makine kullanılmaktadır. Daha sonra tekrar su verilerek bir devir daim oluşturulur ve peteklerde bulunan kaba kirlerin öncelikle dışarı akıtılması sağlanır. Bu işlemde kombi tekrar belli seviyede çalıştırılır. Kaba kirlerin akıtılması ile kombi kapatılır ve bu kez ilaçlı eriyik içeri verilerek tüm kir, pas, kireç ve çamur katmanları açılarak çözülmesi sağlanır ve eriyikle beraber dışarı tekrar akıtılır. Bu esnada kombi çalıştırılarak eriyiğin peteklere akması ve dolaşması gerekir. Tüm peteklerde tek tek aynı işlem uygulanır ve son olarak tekrar duru su verilerek durulanma sağlanması ile işlem sona erdirilir.

Petek temizliği kış aylarında daha tasarruflu ve kaliteli ısınmak için rutin bir şekilde uygulanması gereken bir işlemdir. Böylece hem enerji boşa gitmeyecek hem de peteklerin tümünde eşit dağılım gerçekleşerek tüm odalarda aynı ısınma sağlanacaktır.

Petek temizleme yaptırmak için peteklerinizin tamamıyla iflas etmesini beklemeden hareket etmelisiniz. Böylece oluşabilecek ısı kayıplarının önüne geçilirken kış boyu çok fatura az ısınma da yaşamanız gerekmeyecek.

Petek temizleme konusunda gerçekten bu işi bilerek hareket eden ve teknik olarak donanımlı servislere itibar etmeniz önemli bir ayrıntıdır.

Petek temizliği uzun yıllar yaptırılmadığı takdirde zamanla katmanlaşma artarak peteklerin değiştirilmesine gidecek kadar zarar verecek ve masraf daha da artacaktır.

Bursa servis firmamız petek temizliğini doğal ilaçlar ile sağlarken ayrıca profesyonel bir uygulama gerçekleştirmektedir. Bursa ve çevre ilçelerde kombilerin bakımının yanı sıra peteklerinde temizliğini gerekli gören kullanıcılar firmamıza ulaşabilir. Uygun fiyat ve kaliteli hizmetimizden yararlanabilirsiniz.